Täby RS 2011-09-26
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-09-26 kl. 19:41
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C + D
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
Årskurs 8-9
23 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Domare C: Nicole Magaliff
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Terese AhlströmArwen 27127171,316
 RoslagsskolanOkänd - -1 
2Frida SöderströmAlmiro 26826870,526
 Eklidens Skola IFFredriksbergs Ali RNF S- - Merrie Master RNF2 
3Felicia LundinSir Davy 26726770,263
 Kvarnbergsskolan i HuddingeOkänd - Okänd3 
4Sofie StyfRivaldo P 26226268,947
 Kvarnbergsskolan i HuddingeGreen River xx - Power Boy4 
5Frida SöderqvistCelica 26126168,684
 Vansta SkolanKamik Breeze RC - Espri5 
6Jenifer ÖrtholmEsse Goldfire 25925968,158
 Kunskapsskolan EnskedeWilloway Golddigger6 
 
7Isabell Lindholm-SchmidtGimmic 25825867,895
 Byängsskola, Täby- - -7 
8Sofia SjöbergKantjes Topaz 25425466,842
 BällstabergskolanKantjes Ronaldo - Briljant8 
9Ebba DyvikNattens Candrah 24824865,263
 EkebyholmsskolanRimskij - Paddock Camargue9 
9Linnea HyensjöErwin P 24824865,263
 Kvarnbergsskolan i HuddingeVerona´s Gerswin - Power Boy9 
9Ida PantzarValentin Dice 24824865,263
 Brunns Skola IngaröValentin Bell RNF - Luckington Ludo NFS 30189 
12Olivia GogollEG Chelsea 24724765,000
 Äppelviksskolan, BrommaFS Chiwago - Derbino12 
13Emma TedenströmEmmy P 24624664,737
 Kunskapsskolan BotkyrkaGreen River xx - Power Boy13 
14Olivia ÅmanKilberry Gearbox 24424464,211
 Carlssons SkolaOkänd - Okänd14 
15Kira ÖstlundFenmarch AP Brenin 23923962,895
 Dalarö SkolaNebo Brenin - Calerux Magic15 
15Rebecca WedinBrodals Ellison 23923962,895
 Birkaskolan EkeröJameson RP - Mirth Master RW15 
17Emma BergquistFire Bird Love 23523561,842
 Kvarnbergsskolan i HuddingeWärnäs Ulrik - Urbino17 
18Tove BernströmStackarps Mabel 23123160,789
 EkebyholmsskolanRodlease Dancing Gold RNF - Lorimer RNF18 
19Susanna HellströmFelizia 22922960,263
 Stavsborgsskolan i ÄltaFendt - Spinway Corona19 
19Cornelia FredrikssonMunsboro Raspberry 22922960,263
 Viby FriskolaOkänd - Okänd19 
21Matilda HamnerDick Tracy 21921957,632
 Futuraskolan BergtorpOkänd - Okänd21 
22Emma LandheimerErmor 19719751,842
 Bergtorpsskolan TäbyElkar 598 E (Estländsk ponny) - Toover 556 E22 
23Elin GeorgssonBen 19019050,000
 Grimsta Skolaokänd23 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C + D
Årskurs 6-7
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Domare C: Nicole Magaliff
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ella ViebkeDaylight 28328374,474
 Äppelviksskolan, BrommaDijon S - Till the Champ1 
2Ofelia Bermar VistedtCooper 25725767,632
 Kunskapsskolan NackaHoney Chief RC145 - Öxenholm Moskito2 
3Paulina HarsemGräns Tiffany 24724765,000
 NorrbergsskolanHagens O Chief RC - Finney Master3 
 
4Rebecca StenströmSkattegårds Midnight 23523561,842
 Svanberga Skola, NorrtäljeSkattegårds Miramis - Smedhults Cavat4 
5Sofia AnderssonBonzai 22222258,421
 Tungelsta SkolaJameson RP - Gimmic RP5 
6Lovisa IwanowskiHarmonins Compis 22122158,158
 Sofia SkolaBravo RW 87 - Odinsal Eskapad RW 256 
6Madeleine LowtherGolden Eye 4 22122158,158
 Engelska Skolan, TäbyGolden Dancer - Floras of Minstrel6 
8Vilma SellöOh so Wonderful 21821857,368
 Näsbydalsskolan, TäbyOkänd8 
9Olivia LeitlMorpheus 21521556,579
 EkebyholmsskolanLotus RP 131 - Kasper 3769 
10Linda HuzellDixie 18118147,632
 Engelska Skolan, TäbyOkänd10 
11Nicole Tingström SvedjehammarMax 16416443,158
 TappströmsskolanOkänd - Okänd11 
12Ellen StrömbäckFridhems Galant 16116142,368
 UppgårdsskolanJesper - okänd12 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C
Årskurs 4-5
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Domare C: Fia Klarbrant
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Evelina SöderströmCarette 18618664,138
 Hemmesta Skolan IF VärmdöKarlfälts Caruso - Coed Coch Endor1 
2Felicia Bermar VistedtCaramelle 3 17117158,966
 Grantomta MontessoriPaddock Camargue - Coed Coch Targed2 
 
3Filippa SöderlundPinokkio 16816857,931
 Haga Skolan i Vendelsö HaningeOkänd - Okänd3 
4Isabelle HarsemBrown Shadow 16716757,586
 RindöskolanPendock Pioneer - Wärnanäs Styx4 
4Julia FällströmLoyd 16716757,586
 BanérportsskolanBenjamin II RW - Breccles Minstrel Boy RW4 
6My BlomqvistRossini 16116155,517
 Kårsta SkolaHellekis Timjan RW - Cavallo Bolero RW6 
7Tindra RinmanEngla Cezar 15915954,828
 Järna FriskolaEngla Canon - Cawdor Pippin7 
8Stina StorkullSunshine Ceasar 15815854,483
 Järna FriskolaJojas Fury - Rocket8 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport