Täby RS 2013-02-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-02-17 kl. 14:21
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
12 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Marie svedin
Tävlingsledare: Margaretha Schmidt
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Linnea HyensjöPrince of Rheinland 253,5253,566,711
 Sundby RidklubbDerano B - Power Boy1 
2Kira ÖstlundFenmarch AP Brenin 24124163,421
 Årsta-RunstenNebo Brenin - Calerux Magic2 
 
3Emma BergquistFire Bird Love 239,5239,563,026
 Ågesta RidklubbWärnäs Ulrik - Urbino3 
4Victoria Avellan-RydRoxelina 237,5237,562,500
 Rånäs RidklubbRimbo - Gjöstein4 
5Ella BjörklundKulltorps Yrrol 23123160,789
 Skästa RCPaddock Camargue - Colbeack Royal Minstrel5 
6Ellen GorgievEirian Baccardi 22222258,421
 BogesundslandetMoelgarnedd Montana RW 114 - Möllegaards Orion6 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
21 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Marie svedin
Tävlingsledare: Margaretha Schmidt
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Victoria Avellan-RydBrave Heart 26926970,789
 Rånäs RidklubbHenfynyw Tywysog - Isaksbo Jeronimo1 
2Sofia SjöbergKantjes Topaz 26626670,000
 Stora Wäsby FRKKantjes Ronaldo - Briljant2 
3Emma TedenströmGiacomo 254,5254,566,974
 Sundby RidklubbGreen River xx - Power Boy RP 1123 
4Paulina HarsemStarlit Night 24424464,211
 Roslagens R&KKMinotaurus - Okänd4 
 
5Emma TedenströmEmmy P 243,5243,564,079
 Sundby RidklubbGreen River xx - Power Boy5 
6Sofie StyfRivaldo P 241,5241,563,553
 Sundby RidklubbGreen River xx - Power Boy6 
7Lisa BeijnerMay Beauty 239,5239,563,026
 Sollentuna RKWilloway Golddigger - Silverlea Buckskin7 
8Josefin HedenskogLovely Silver Jackie 238,5238,562,763
 Jump Club RSFJanus RC - Finney Master RC8 
9Julia HolmqvistFlaming Star 23723762,368
 Botkyrka RSRodlease Dancing Gold - Bellini 8179 
10Therese BäckströmJémeni 235,5235,561,974
 Waxholms FRKKewin RC - Orchis Morio x RP10 
11Felicia DolkAnalaya van de Bulksehoeve 23523561,842
 Aros RSIsarco - Nieuwmoeds Nepal11 
12Vanessa WallmanTyson 225,5225,559,342
 Sandö SRFOkänd - Okänd12 
13Lina MalmbergAxl Rose 2 21621656,842
 Jump Club RSFOkänd13 
14Lovisa AxteliusGrojdon 20020052,632
 Segersta SREspri - Grojor14 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Paus
Överdomare: Marie svedin
Tävlingsledare: Margaretha Schmidt
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Isabelle HarsemMoonlight Shadow 24424464,211
 Roslagens R&KKLikstahöjdens Komet - Breccles Minstrel Boy1 
2Victoria Avellan-RydRoxelina 237,5237,562,500
 Rånäs RidklubbRimbo - Gjöstein2 
 
3Kira ÖstlundFenmarch AP Brenin 23723762,368
 Årsta-RunstenNebo Brenin - Calerux Magic3 
4Linnea HyensjöPrince of Rheinland 23523561,842
 Sundby RidklubbDerano B - Power Boy4 
5Emma BergquistFire Bird Love 231,5231,560,921
 Ågesta RidklubbWärnäs Ulrik - Urbino5 
6Vilma SellöOh so Wonderful 228,5228,560,132
 Waxholms FRKOkänd6 
7Pernilla HanssonGullmar 222,5222,558,553
 Ågesta RidklubbVeronas Gerswin RP 136 - Värendes Pedro RNF 577 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
21 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Paus
Överdomare: Marie svedin
Tävlingsledare: Margaretha Schmidt
Domare C: Marie Svedin
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Sofia SjöbergKantjes Topaz 271,5271,571,447
 Stora Wäsby FRKKantjes Ronaldo - Briljant1 
2Victoria Avellan-RydBrave Heart 26826870,526
 Rånäs RidklubbHenfynyw Tywysog - Isaksbo Jeronimo2 
3Sofie StyfRivaldo P 25925968,158
 Sundby RidklubbGreen River xx - Power Boy3 
4Madeleine LowtherGolden Eye 4 25825867,895
 Waxholms FRKGolden Dancer - Floras of Minstrel4 
 
5Irma BjörnwallEnets Smirnoff 25325366,579
 Gävle RSRodlease Dancing Gold - Peregrin5 
6Alice KosmanWaterloo 249,5249,565,658
 Ågesta RidklubbDJ Zirco 93-02-1012 - No ski xx BB 830036 H91078 C6 
7Emma TedenströmEmmy P 246,5246,564,868
 Sundby RidklubbGreen River xx - Power Boy7 
7Julia FällströmKirz Kaninpil Kćrlund 246,5246,564,868
 Segersta SRBeschenhof Cavadee - Tetworth Crimson Lake7 
9Sofie StyfOne More P 232,5232,561,184
 Sundby RidklubbPower Boy RP 112 - Urbino 4309 
10Lovisa AxteliusGrojdon 231,5231,560,921
 Segersta SREspri - Grojor10 
11Tove BernströmStackarps Mabel 22522559,211
 Roslagens R&KKRodlease Dancing Gold RNF - Lorimer RNF11 
12Vanessa WallmanTyson 215,5215,556,711
 Sandö SRFOkänd - Okänd12 
13Ebba WidellFix Victoria 21421456,316
 Segersta SRVermont - Juno Rory13 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport